03.02. 2014

Stop tunelům se zúčastní grantového řízení na činohru v Ústí nad Labem

Spolek Stop tunelům vítá transparentní výběrové řízení na zajištění činohry v Ústí nad Labem a rozhodl se zúčastnit tohoto grantového řízení s vlastními projekty.

„Ceníme si rozhodnutí Rady a vítáme krok města k otevřenosti, díky níž konečně máme šanci realizovat naše dlouhodobé kulturní záměry v oblasti činohry," uvedl předseda spolku Jan Kvapil.

Stop tunelům má v plánu zúčastnit se obou výběrových řízení, tedy na „malou" i „velkou" scénu.

„V dramaturgickém plánu nebude chybět Páťovo divadlo se souborem loutek, původní tvorba členů Stop tunelům i inscenace vyhlášených her známých autorů napříč žánry," uvedl dále Kvapil.

V Severočeském divadle opery a baletu spolek uvede například známou hru s písněmi Hej Rup, ale rovněž repertoár obohatí o českou hru Hadrián z Římsů v moderním německém překladu germanisty Jana Kvapila. „Tento kus bude vedle lanovky a luxusního hotelu na Větruši dalším z mocných lákadel pro německé turisty," říká Jan Kvapil. Projekt spolku tak inovativně nabídne i další rozměr činohry s vysokou přidanou hodnotou. „Pro studiovou scénu chystáme původní intimní melodrama Čekání na Kokota nebo naturalisticky pojatého Idiota," dodal na závěr Kvapil.

Spolek Stop tunelům rovněž počítá s otevřením domovské studiové scény Hinterbahnhof v prostorách „Zanádraží", čímž městu ušetří 170 milionů, které by jinak  muselo vracet za nenaplnění udržitelnosti projektu.

Díky zřetelnému multiplikačnímu efektu propracovaného projektu a hospodárnému využití svěřených prostředků očekávají členové spolku úsporu několika milionů. Tyto chtějí využít během letošního září a října na veřejné poděkování radním a primátorovi prostřednictvím billboardové kampaně.

Členové spolku Stop tunelům srdečně zvou na tiskovou konferenci, která se uskuteční ve středu 5. února 2014 od 16:00 na Lidickém náměstí. Součástí setkání bude ukázka z připravované inscenace Čekání na Kokota.

Kromě této tiskové zprávy vám můžeme nabídnout i kompletní informace o kauze Činoherního studia, která právě hýbe naším městem.© 2011 Stop tunelům | tel: +420 732 921 250 | info@stoptunelum.cz