03.07. 2013

David Daduč: Estakáda v mlze

Daduc.jpgPři nedávných povodních tehdejší premiér Nečas zatopenému Ústí nad Labem slíbil vstřícnost státní pokladny. Ještě než voda opadla, veřejnost se od radního Pavla Dlouhého dozvěděla, že město má plán na výstavbu protipovodňové estakády (silnice na sloupech) od Mariánského mostu do Krásného Března za zhruba půl miliardy. Smysluplnost zatím jen načrtnutého záměru nechme stranou. Je ale znepokojivé, že vzniká za obvyklé mlhy.

Při pondělním zasedání zastupitelstva jsem se radního Dlouhého dotázal, zda město zvažuje architektonickou soutěž na řešení problému s velkou vodou, anebo zda na ni jako obvykle „nebude čas“. Byl jsem ubezpečen, že výběrové řízení na stavební firmu bude. Vysvětlil jsem, že se ptám na urbanistickou soutěž o nápad, jak problém řešit – třeba někdo přijde s lepší ideou, než je vysoká estakáda, anebo s lepším návrhem estakády. Ne, taková soutěž nebude.

Písemně jsem se pak od hlavního městského architekta dozvěděl, že s nápadem na estakádu přišel Ing. Karel Hromádka, který už před časem „předal odboru územního plánování jím vypracovaný návrh řešení dopravního systému s využitím rampy Mariánského mostu a s estakádou nad železniční trať, na kterou navazuje tunel pod Mariánskou skálou“. Vida, tunel. Magistrát „tento návrh řešení má, nicméně není jeho vlastníkem“ a nemůže jej zveřejnit. Vida, mlha.

Dozvědí se Ústečané, jaká že vlastně „estakáda“ se připravuje, teprve až bude tlustou čarou vyznačena v návrhu chystané změny územního plánu? Před dvěma lety jsme to zažili s šílenou soustavou nových tunelů a mostů, která zdvihla vlnu občanské nevole. Nešlo by to tentokrát jinak a lépe?

 

Tento blog vyšel 27. června 2013 v názorové rubrice deníku MF Dnes. V pondělí 1. července byla na témže místě otištěna odpověď radního Pavla Dlouhého (ČSSD), kterou zde přetiskujeme:

13-07-01 - MFD_Estakada_Dlouhy.jpg

 

 

 


Diskuze:

Čím že to město skutečně žije?
Zajímavé je, že ve zmiňovaných aktivitách, kterými vedení města dle slov radního Dlouhého "žije", nefiguruje prakticky největší městská investice tohoto volebního období, a sice stavba městského stadionu. :)
Jan Kvapil  |  3.7.2013  |  8:06:54  |  OdpovědětVáš příspěvek do diskuze

Autor: E-mail:
Titulek:
Příspěvek:
Opište kód:
  opište kontrolní kód


Nahoru


© 2011 Stop tunelům | tel: +420 732 921 250 | info@stoptunelum.cz