02.06. 2012

Lenka Stránská: Taťka s mamkou, aneb sportující Kubcovic rodinka

V březnu roku 2012 podal Zdeněk Kubec rezignaci na post předsedy Strany pro sport, zdraví a prosperitu. Stalo se tak na základě personálních změn na ústeckém magistrátu – jeho vedení a rady. Při této příležitosti odstoupila paní Helena Kubcová, manželka Zdeňka Kubce, členka ODS, která vykonávala funkci náměstkyně pro školství a sport.

Její životní druh totiž předtím poněkud „překombinoval“ pokus o změnu ve vedení města, když předtím vykazoval značnou aktivitu k vytvoření nové koalice. Zkrátka nezadařilo se... Pojďme se tedy blíže podívat na tuto rodinu, která se již dlouhá léta angažuje ve sportovní oblasti.

V polovině 90. let (1995) úspěšný triatlonista Zdeněk Kubec zakládá Sport agency – reklamní a marketingovou agenturu, která se zaměřuje na pořádání sportovních akcí a jejich sponzoringu. Zároveň se angažuje v orgánech ČSTV a později stojí u zrodu Strany zdraví, sportu a prosperity. Geniální kombinace, jak se stát úspěšným ve vyhledávání sponzorů pro akce, které jeho Sport agency organizuje. V roce 2011 však SZSP hrozilo i pozastavení činnosti, neboť za roky 2008 a 2009 zpráva o hospodaření strany vykazovala značné nedostatky. Zdeněk Kubec prý byl tímto faktem zaskočený, jak se uvádí v článku severočeské přílohy MF Dnes.

Po posledních obecních volbách se Zdeňku Kubcovi podařilo umístit svoji manželku do funkce náměstkyně a oběma nastaly „zlaté časy“. Jen pro ilustraci: V Koncepci rozvoje sportu v Ústí nad Labem, který byl předložen tehdejší náměstkyní primátora pro školství, sport a tělovýchovu Helenou Kubcovou je modernímu pětiboji a triatlonu přiznán jeden z nejvyšších počtů bodů při stanovování koeficientu nákladovosti.

Srovnání: 1130 bodů – lední hokej (1. místo)

810 bodů: - triatlon, jezdectví ( 2. místo)

716 bodů – moderní pětiboj (3. místo)

Pro srovnání: Například k ostatním čelní zástupci magistrátu tak štědří nebyli -  plavci, obdrželi jen 108 bodů a volejbalisté, někdejší pýcha Ústí, pouhých 170 bodů. Způsob jakým byly tyto koeficienty stanovovány vyvolal samozřejmě řadu pochybností. „Nenahrává tato metoda korupci a klientelismu,“ ptali se například ústečtí Zelení. Byli však ujištěni, že vše bylo určeno v souladu se směrnicemi ČSTV.

Příchylnost ústeckého magistrátu k nejvýše oceněným druhům sportu by nebyla zase až tak zvláštní, kdyby se jimi jako červená nit netáhl telefonický, mailový a korespondenční kontakt na Sport Agency a jejího majitele pana Zdeňka Kubce, takto manželky tehdy ještě náměstkyně primátora pro školství a tělovýchovu Heleny Kubcové. Té, která byla poctěna funkcí hlavní rozhodčí na Velké ceně Severočeské stavební – soutěži českého poháru Biathle, konající se 11. září 2010 na pražské Julisce.

Zadáte-li si ovšem do internetového vyhledavače „Severočeská stavební“ společně se jménem Zdeněk Kubec, nic se nedozvíte. Musíte hledat na stránkách Českého triatlonového svazu v sekci kluby. Vykoukne na vás jakási Sev.  stavební“ a kontakt na Zdeňka Kubce, s adresou Masarykova 232. Tou, na které sídlí jeho tělovýchovná jednota stručného názvu TJ Ústí nad Labem. Korespondenční adresu má ovšem v místě bydliště manželů Kubcových. Severočeská stavební je pověstná tím, že za ní přímo stojí Patrik Oulický a že často vyhrává tendry na městské zakázky.

Když se rozdělovaly dotace na konání závodu v parkurovém skákání (15. 5. 2011), měl ústecký magistrát ruku hodně otevřenou. TJ Tatran se mohl těšit z celých 70 tisíc korun (částka 96 tisíc korun mu byla přiznána v roce 2010 – zdroj stránky ústeckého magistrátu, akce sportovního kalendáře). Koníčci jsou jednou z disciplín moderního pětiboje. Podívejme se tedy na stránky Českého svazu moderního pětiboje opět do sekce kluby. Co tam nevidíme? V Ústí nad Labem hned dva oddíly. Pod hlavičkou TJ Tatran (Na Valech 9) se skví jméno jakéhosi Jana Rytíře a pod hlavičkou TJ Ústí nad Labem jméno Zdeňka Kubce. Mailový kontakt opět pouze na Sport Agency, telefonický na Zdeňka Kubce. Rytířovi se prostě zřejmě nevěří...:-).

Předsedkyní krajského triatlonového svazu je Helena Kubcová. Její choť jí však zřejmě nechce příliš zatěžovat , protože mobilní číslo a kontakt uveden opět na Sport Agency.

Předsedou krajské rady ČSTV je Zdeněk Kubec, stojí i v čele Sportovní unie okresu Ústí nad Labem. Není podivné, že zastává funkce obě? Zároveň je také členem výkonného výboru ČSTV (předpokládejme ovšem, že z pozice předsedy krajské rady má na tuto funkci nárok).

Aby toho nebylo málo, je též členem představenstva Skiareálu Špindlerův Mlýn.

A na závěr trocha odlehčení:

Některým vyvoleným se dojemně stará i o jejich kapsu. Na  internetových stránkách této společnosti najdou i nabídku, jak ušetřit. Není prý určena široké veřejnosti, ale na podporu sportu. Proto je přístup do nabídky chráněn kódem. Nabízí ve spolupráci s renomovanou pojišťovanou exkluzivní speciální sazby povinného ručení.


Diskuze:

Zatím žádné příspěvky ...
Váš příspěvek do diskuze

Autor: E-mail:
Titulek:
Příspěvek:
Opište kód:
  opište kontrolní kód


Nahoru


© 2011 Stop tunelům | tel: +420 732 921 250 | info@stoptunelum.cz