02.01. 2012

VÝZVA - Lidé, buďte opatrní při nákupu pozemků v Ústí nad Labem!

Občanská iniciativa Stop tunelům vyzývá Ústečany k ostražitosti při nákupu stavebních parcel. Mohou draze koupit bezcenné louky a pole.

Nový územní plán nabyl v sobotu 31. prosince účinnosti. V této souvislosti občanská iniciativa Stop tunelům vyzývá občany i firmy k ostražitosti při nákupu nemovitostí, zejména stavebních parcel. Kvůli závažným procesním i věcným pochybením nový územní plán v nejbližší době soudně napadneme a předpokládáme, že náš návrh na jeho zrušení bude úspěšný a soud nový územní plán nebo jeho část zruší. V tom případě vstoupí v platnost ten původní. Může se tak snadno stát, že se občanům a firmám čerstvě a draze nabyté (podle nového územního plánu) „stavební parcely“ zase změní na bezcenné nezastavitelné louky a pole (podle starého územního plánu).

Občanská iniciativa Stop tunelům na většinu procesních i věcných pochybení zastupitele již přes půl roku vytrvale upozorňuje, přesto byl nový územní plán v prosinci loňského roku velkou většinou schválen. Věříme, že konkrétní zastupitelé a úředníci, kteří svým nekompetentním a s veřejností nekomunikovaným rozhodnutím způsobili a nadále způsobují občanům a našemu městu škodu obrovského rozsahu, budou pohnáni ke spravedlnosti.

Vyzýváme tudíž všechny současné zájemce o nové stavební parcely, aby pečlivě zvážili své investice a důsledně kontrolovali, co kupují.

Sdílejte, prosím, tuto výzvu, aby byly minimalizovány další majetkové škody vzešlé z nového územního plánu!

Občanská iniciativa Stop tunelům© 2011 Stop tunelům | tel: +420 732 921 250 | info@stoptunelum.cz