28.02. 2013

Mandíku, odstupte!

Výzva Stop tunelům Vítu Mandíkovi k odstoupení z postu primátora Statutárního města Ústí nad Labem

[ZDE MŮŽETE PODEPSAT PETICI ZA ODSTOUPENÍ VÍTA MANDÍKA]

Pane Mandíku,

v posledních týdnech a měsících se v souvislosti s Vaší osobou objevilo několik závažných podezření na masívní zneužívání veřejných financí. Až teprve pod tlakem občanů, médií a policejního vyšetřování byla zrušena zjevně nehospodárná akce Vítání občánků financovaná z přímo Vámi spravovaného Fondu primátora. Mnohem závažnější podezření se ale týká zapojení firmy, v níž jste byl jednatelem před nástupem do funkce primátora, do mafiánských praktik při tunelování evropských dotací. Podle zpráv v médiích Evropská komise nyní i Vaším přičiněním požaduje od nás, občanů České republiky a Ústeckého kraje, vrátit dvě a půl miliardy korun do unijní kasy.

Primátor je nejvyšším představitelem statutárního města, tedy nás všech. Nechceme se za své město ani za jeho nejvyšší představitele stydět, nechceme se stydět za to, že žijeme v Ústí nad Labem! Jelikož věrohodně nedokážete rozptýlit tato podezření (a nestačí říct, že si nic nepamatujete), důrazně Vás vyzýváme k rezignaci na post primátora. Stydíme se za Vás. Váš morální kredit je vyčerpán.

Cítíte-li se nevinen, bude pro vás zřejmě rezignace nepříjemná. Uvědomte si však, že tu nejde o Vaše pocity, ale především o už tak těžce zkoušenou pověst našeho města a o elementární důvěru občanů ve vedení místní samosprávy.
Odejděte.


za Stop tunelům:
David Daduč

Laďka Filipová
Václav Formánek
Jan Hrouda
Eva Jaklová
Pavlína Kolářová
Jana Komínová
Jiří Král
Jan Kvapil
Lenka Stránská

 

Zde jsou bližší informace ke kauze HOTELU NA VĚTRUŠI a VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ


Diskuze:

Zatím žádné příspěvky ...
Váš příspěvek do diskuze

Autor: E-mail:
Titulek:
Příspěvek:
Opište kód:
  opište kontrolní kód


Nahoru


© 2011 Stop tunelům | tel: +420 732 921 250 | info@stoptunelum.cz