Nové Skorotice

V každém větším městě je tzv. lepší čtvrť, kde žije ekonomická elita a která se vyznačuje klidnou polohou stranou centra a významných dopravních tepen, ovšem současně s jejich snadnou dostupností. V Ústí nad Labem jsou takovouto "lepší" čtvrtí tzv. Nové Skorotice. Až potud na tom není nic divného. Divný je ale způsob, jak Nové Skorotice vznikly, jak se i nadále rozšiřují a co se v nich děje. Vlastní existence této čtvrti je spojena s pozemkovými spekulacemi bývalého radního za ODS Petra Ryšavého (v současnosti jednatel AVE Ústí nad Labem - podivně prodané firmy, která zajišťuje úklid města Ústí n. L.) a jemu blízkých. Spřízněnost těchto spekulantů s politickým vedením města (mnozí bývalí i současní politici a vysocí úředníci zde bydlí) vedla k tomu, že město bezúplatně převzalo do svého majetku nově vystavěné ulice (a tím i jejich údržbu), z veřejných rozpočtů se investovalo do další dopravní infrastruktury (např. nadbytečné kruhové křižovatky směrem na Strážky) a pokusilo se omezit vjezd "nevhodných" vozidel nebo zřídit zde policejní služebnu. Pozemkové spekulace Petra Ryšavého, firem napojených na CPI a dalších nyní nabyly takový rozměr, že schválením nového územního plánu 15. prosince 2011 reálně hrozí postupné zastavění celé oblasti mezi Skoroticemi, Habrovicemi a Strážkami. Vznikem tzv. sídelní kaše se všemi z toho vyplývajícími neduhy zde bude vážně a nevratně narušena historická struktura krajiny s negativními následky pro krajinu i člověka.

Obdobné úlitby ze strany města vůči prominentům se dějí i v jiných částech města, stejným způsobem byla z veřejných zdrojů zafinancována výstavba ulice U Zoologické zahrady v Krásném Březně, v níž (shodou náhod?) žije zástupce vedoucího krajské hospodářské kriminálky Michal Eisner - té hospodářské kriminálky, která za léta své existence nic významného nevyřešila (více zde).

 

 

Mediální ohlasy:

10.3.2012 MF Dnes: Ústí postavilo ulici, v rozpočtu o ní nebyla ani zmínka (týká se "prominentní" ulice U Zoologické zahrady v Krásném Březně)

14.2.2012 MF Dnes: Lidé si museli ulici zaplatit ze svého, prominentům ji postavilo Ústí (článek o tom, jak odlišným metrem město měří v sousední neprivilegované čtvrti)

6.1.2011 Ústecký deník: Ryšavý: Zamilovat se dá do ženy, ale i do pozemků - rozhovor s Petrem Ryšavým, který "dokládá" jeho nezištné, ba takřka svaté úmysly při spekulacích s pozemky a ovlivňování územního plánu. Pro případ eventuelního smazání z archivu Ústeckého deníku (jak se stalo u kultovního rozhovoru s Františkem Janatou o "spravedlivém přerozdělovači" Patriku Oulickém) zde vkládáme tento článek i v pdf-verzi, včetně promo-fotek.

5.8.2011 aktualne.cz: Z luk budou parcely. A politik říká, že nic nevydělá

5.8.2011 aktualne.cz: Politik ODS koupil louky, budou z nich parcely

5.8.2011 eurozpravy.cz: Mazaný politik ODS koupil louky. Na stavební parcely

1.10.2010 ČT24: V ústecké prominentní čtvrti staví nové kruhové objezdy za miliony

14.7.2010 ČT1: U ústecké čtvrti Nové Skorotice začala stavba kruhových objezdů

20.6.2010 ČT24: Ústecká opozice se podivuje obchodu s městskými pozemky

17.6.2010 MF Dnes: Tady bydlí politici. A proto se tu postaví kruhový objezd za 5 milionů

2.1.2009 MF Dnes: Strážníci ochrání ústecké politiky v jejich prominentní čtvrti

9.11.2008 ČT24: Bude ve Skoroticích služebna strážníků?

9.9.2008 ČT24: "Neprůstřelný" radní Petr Ryšavý zůstává dál v radě města (týká se jiné spekulantské kauzy)

17.7.2008 MF Dnes: Ústečtí politici si staví Nové Skorotice

 

Máte další zajímavé informace k tématu, které by si zasloužily zveřejnit? Pošlete nám je na e-mail info@stoptunelum.cz!

Diskuze:

Zatím žádné příspěvky ...
Váš příspěvek do diskuze

Autor: E-mail:
Titulek:
Příspěvek:
Opište kód:
  opište kontrolní kód


Nahoru


© 2011 Stop tunelům | tel: +420 732 921 250 | info@stoptunelum.cz