Archiv aktualit

V pátek 25. listopadu diváci kabaretu Eňo ňuňo vybrali prvního vítěze - je jím Pavel Matoušek. Abychom ale neovlivnili stále probíhající hlasování na www.usteckydenik.cz, zveřejníme všechny soutěžní snímky, včetně jmenovek a popisek až koncem tohoto týdne. Mějte, prosím, strpení! Děkujeme!Na webových stránkách Ústeckého deníku si můžete vybrat svého "favorita" ze snímků, které jste nám zaslali do soutěže O ZLATÝ TLUMIČ. Hlasujte zde!

Také máte pocit, že nám město místo řešení skutečných potřeb (např. zacelení děr a výmolů po minulé zimě) vnucuje divné a předražené projekty - např. územní plán s obchvatným systémem za bratru 37 milionů nebo parkoviště pod Lidičákem, které sice (naštěstí) ještě nestojí, ale jehož projekt nás již stál 10 milionů? Nezdá se vám také, že je město trochu odtržené od reality? Vyfoťme ji.

Pravidla soutěže:
1. každý účastník soutěže se může zúčastnit maximálně třemi snímky
2. snímky mohou pocházet pouze z ulic a chodníků v katastru města Ústí nad Labem
3. maximální velikost každého snímku 2 MB, jednotlivé snímky pojmenujte ve formě "JMENO soutěžícího_ULICE kde se výmol nachází" (např. Novak_Komenskeho.jpg)
4. snímky zasílejte v digitální podobě na e-mail info@stoptunelum.cz do středy 23. listopadu!
5. na určení vítěze se bude podílet publikum kabaretu Eňo Ňuňo

PŘI POŘIZOVÁNÍ SNÍMKŮ DBEJTE NA OSOBNÍ BEZPEČNOST!!!

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v rámci tradičního kabaretu EŇO ŇUŇO EINTOPF v pátek 25. listopadu od 20:00 v kavárně Bárka. Vyhrává nejkrásnější fotografie děr a výmolů z ústeckých silnic a chodníků. Vítěz získá úmělecký předmět inspirovaný názvem soutěže.Ustecka_beseda.jpgTaké vás štvou tunely? Také vám hýbe žlučí jednání našich zastupitelů s námi, občany? Taky vám zvedají tlak zprávy o hospodaření města a o předražených zakázkách? Srdečně vás zveme na celoústeckou sousedskou besedu, která se uskuteční ve středu 21. září, den před jednáním zastupitelstva, od 16.00 na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem. Přijďte nás podpořit, poznat své sousedy a vyjádřit svůj názor.

 

PROSÍME, MŮŽETE-LI, STÁHNĚTE SI A VYTISKNĚTE PLAKÁT A ŠIŘTE JEJ! DĚKUJEME!

 Více než slušně zaplněná předzahrádka hospody U PeškůV pátek 2. září 2011 se zaplnila zahrádka hospody U Pešků v Olšinkách, neboť se zde uskutečnilo další setkání z cyklu Sousedských besed, na nichž občanská iniciativa Stop tunelům informuje obyvatele o tunelovém obchvatném systému a o procesu a rizicích schvalování nového územního plánu. O dopravní stránce obchvatu pohovořil Ing. Arch. Veselý, s aktuálním vývojem celé kauzy přítomné seznámili Jan Kvapil a David Daduč. Měli jsme rovněž možnost přivítat zvláštní hosty - ústecké zastupitele Pavla Dlouhého a Arno Fišeru, kteří nás seznámili se svým pohledem na věc. Během besedy se rozvířila velmi živá debata.

Právě jsme vydali první číslo občasníku STOP TUNELŮM, které vás bude informovat o aktuálním vývoji tunelové kauzy. Toto číslo je určeno především těm, kteří již o obchvatném systému mají určité povědomí, a je v něm nastíněna situace, v níž se kauza nachází, a způsoby, jak může jeden každý přispět k jejímu zdárnému vyústění. V druhém čísle se pokusíme kauzu vysvětlit i těm méně informovaným, kteří nemají přístup na internet. Zde je občasník ke stažení ve formátu PDF, šiřte jej mezi lidi kolem sebe!Beseda_Bukov.JPGSrdečně zveme na již druhou Sousedskou besedu na Bukově, která se uskuteční již tento pátek 26. srpna od 17:00 na bukovské jízdárně TJ Tatran. Vedle živé hudby (s heligonkou) a zábavného čtení přivítáme zvláštního hosta - zakladatele Nadačního fondu proti korupci pana Karla Janečka! Přinesme si něco dobrého na zub, podělme se navzájem! K dispozici bude ohniště na opečení buřtů, Pozvánka ke stažení ve formátu PDF a JPEG.

Níže si můžete prohlédnout fotografie ze sousedské besedy na Střekově.Krátká, lehce nahořklá glosa Jana Kvapila uveřejněná ve čtvrtek 11. srpna 2011 v MF Dnes.

beseda tunely HOSTOVICE.jpgSrdečně Vás všechny zveme na další Sousedskou besedu, která se uskuteční tento čtvrtek 11. srpna od 17:30 na dětském hřišti v dolní části Hostovické ulice pod hospodou. Plakátek ke stažení a šíření (pdf).

Co konkrétního přinesou zvažované tunely Olšinkám a okolí? Přijďte se informovat na neformální setkání ve čtvrtek 28. července v 18:00 do Hospody Olšinky!

IMG_1172.JPGBukovská Dom-obrana se proměnila v celoústeckou iniciativu Stop tunelům. Stalo se tomu tak v rámci první Sousedské besedy na bukovské jízárně, která se konala v pátek 24. června. O tom, jak se vše vydařilo, se můžete dočíst v článku z pera profesionála Radka Strnada nebo se podívat do naší fotogalerie.

Ústecký deník, 26.6.2011 - U Jízdárny se bojovalo za budoucnost ÚstíV minulém týdnu odvysílal Český rozhlas Sever reportáž Gábiny Hauptvogelové, ve které primátor Mandík vyjádřil pochybnosti o novém územním plánu. Poslechnout či přečíst si ji můžete zde.

IMG_1067.JPGSrdečně vás zveme na další z cyklu sousedských besed! Tentokrát se sejdeme ve čtvrtek 14. července 2011 od 18.00 na Střekově, v restauraci Pod vyhlídkou. Leták s podrobnostmi ke stažení zde. Těšíme se na vás!
 


© 2011 Stop tunelům | tel: +420 732 921 250 | info@stoptunelum.cz