Odtahová služba

S tím jak postupně docházejí veřejné zdroje (např. zadlužené město, vytunelované evropské dotace, vysychající státní rozpočet), ubývají zdroje i kmotrovským strukturám, které v současnosti ovládají ústeckou politickou scénu. A jedna z možností dofinancování mafiánských systémů je přímý zásah do kapes nás, občanů (pozor! veřejné rozpočty jsou ale také naše kapsa!).

A proto těsně před komunálními volbami v roce 2010 zvýšilo tehdejší vedení města v čele s primátorem Janem Kubatou cenu za odtah z 1 450 korun na 2 500 korun. Tři měsíce poté pak DOPRAVNÍ PODNÍK (www.dpmul.cz) bez výběrového řízení podepsal smlouvu o zajištění odtahů (ke stažení níže) s firmou JVK Transport, jež v tu dobu existovala zhruba půl roku.

A tak ústecký Dopravní podnik, do jehož čela byl dosazen předseda oblastního sdružení ODS Tomáš Kraus, předal výnosné odtahy bez výběrového řízení do té doby neznámé firmě JVK Transport. Podle smlouvy zůstává této společnosti z 2500 Kč inkasovaných za odtah 1740 korun, přičemž kromě vlastního převozu vozidla na parkoviště spravované Dopravním podnikem nemá s odtahem spojené žádné další náklady. Městská policie, jejímž vedením byl v té době pověřen (nyní již bývalý) náměstek primátora Jan Řeřicha (ODS), aktivně vyhledává vozidla po ústeckých ulicích k odtahu, v podstatě se jedná o dokonalý byznysplán. A komu že zmíněná firma JVK Transport patří? Oficiálním vlastníkem firmy je rodina Věry Kalašové, personalistky ve firmě Severočeská stavební patřící ústeckému KMOTROVI Patriku Oulickému.

Na součinnosti městské policie s odtahovou službou se zpočátku nic nezměnilo ani po změně vládnoucí koalice v březnu roku 2012, kdy byla odstavená ODS nahražena TOP 09 Jakuba Zavorala a KSČM. Až v polovině roku byla vypovězena smlouva s JVK Transport (zde jsou vtipné firemní webovky - o obyčejné zakázky se firma nemá potřebu ucházet) a od konce roku 2012 přebírá odtahovou službu Dopravní podnik zpět do svých rukou.

JVK_Transport.jpg

JVK Transport v akci, tentokráte však výjimečně neodtahuje auto, ale převáží cosi v ústecké prominentní čtvrti NOVÉ SKOROTICE.

 

Smlouvu (zde ke stažení) za Dopravní podnik 28. 12. 2010 podepsali:

  • Libor Turek - předseda představenstva Dopravního podniku, místostarosta obvodu Ústí n. L. centrum za ODS, v předchozím volebním období (2007-2010) náměstek primátora (a současného poslance) Jana Kubaty
  • Tomáš Kraus - ředitel Dopravního podniku a člen představenstva, současně i předseda ústeckého oblastního sdružení ODS, člen krajské Komise životního prostředí.

 

Mediální ohlasy:

4.12.2012 Ústecký deník: Moc drahá odtahovka je mimo hru

19.7.2012 Český rozhlas Sever: Odtahy aut v Ústí nad Labem bude od konce roku provádět Dopravní podnik

16.7.2012 MF Dnes: Odtahová firma spjatá s kmotrem ODS Oulickým v Ústí skončí

31.5.2012 Ústecký deník: Napsali nám: Odtahy dál frčí...

26.4.2012 MF Dnes: Ústí se chce zbavit drahé odtahové služby spojené s šedou eminencí ODS

19.4.2011 ČT24: Za odtahy zaplatíte v Ústí nad Labem dvojnásobek

27.3.2011 ČT24: V Ústí odtahuje auta firma napojená na Oulického

27.3.2011 aktualne.cz: Neznámá firma si v Ústí udělala z odtahů zlatý byznys

18.1.2011 Achab Haidler na blog.idnes.cz: Odtah nebo odklon? Ale hustej ...

Diskuze:

Potvrzuji pravdivost článku!
Musím souhlasit s tvrzením, že cíleně vyhledávají auta. Už roky parkují na Klíši u kolejí. Nikdy se nic moc nedělo, odtahy téměř nulové. A minulý měsíc se mi stalo, že dvakrát za sebou mi odtahli auto. Na místech které byly doposavad bezpečné. Nikoho na nich nikdy neodtáhli. Od té doby parkuji jinde a na místech kde mě odtáhli stojí Ústečák veselé dál. Ale mě s varskou značkou odtáhli dvakrat, celkem za 5700 a k tomu jsem dostal pokutu za údajné parkování blízko přechodu od městské policie za 300. Když jsem chtěl předložit důkazní materiál, tak mě zastrašovali zvýšením pokuty ve správním řízení.
Jirka  |  29.5.2017  |  23:02:07  |  OdpovědětVáš příspěvek do diskuze

Autor: E-mail:
Titulek:
Příspěvek:
Opište kód:
  opište kontrolní kód


Nahoru


© 2011 Stop tunelům | tel: +420 732 921 250 | info@stoptunelum.cz