Habrovické koupaliště ... a firma UDES

chat. osada Habrovice-b.jpg chat. osada Habrovice-c.jpg chat. osada Habrovice-d.jpg chat. osada Habrovice-a.jpg

Areál koupaliště v roce 2004.

V roce 2004 město areál habrovického koupaliště o rozloze více jak 20 000 m2 (zde je vyhlášení záměru prodeje areálu magistrátem) prodalo za pouhý jeden milion korun (přesně: 1 010 000 Kč - příslušná smlouva zde), a to včetně funkčních chatek, restaurace, sociálního zařízení a parkoviště, kontroverzní firmě Spobyt (později CPI Group) - zde je usnesení zastupitelstva o prodeji i ceně z 23. září 2004 a zde je zápis z téhož zasedání zastupitelstva. Předkladatelem záměru prodeje byl tehdejší náměstek primátora a dnešní předseda "sportovců" SZSP (tzv. "béčko ODS) Mgr. Tomáš Jelínek. Proti prodeji hlasovali pouze zastupitelé za ČSSD a KSČM, kteří svůj nesouhlas nechali zaprotokolovat (viz zápis ze zasedání). Prezenční listina, z níž by bylo možné vyvodit, kdo hlasoval "pro", se dle sdělení magistrátu ztratila.

Spobyt areál koupaliště v roce 2008 prodal dál akciové společnosti UDES (předsedou představenstva byl v té době Ing. Jaroslav Beránek). Firma UDES, kterou 17. prosince 2007 spoluzakládal Oulického právník, aktuálně mj. člen dozorčí rady Oulického stavební firmy Severočeská stavební a v současnosti nový šéf ústeckých zastupitelů za ODS František Nesvadba (zde zakládací listina), se o areál s pozemkem habrovického koupaliště nestarala a vše nechala záměrně zchátrat do nevratného stavu. V současnosti je oficiálním majitelem pozemků bývalého areálu koupaliště Jaroslav Beránek.

Habrovice_01_Restaurace.jpg Habrovice_02.jpg Habrovice_03_socialni zar.jpg Habrovice_04_toalety.jpg Habrovice_05_vjezd.jpg

Stav areálu koupaliště po několika letech "péče" firmy UDES a Jaromíra Beránka. Snímky pocházejí z této fotogalerie na Facebooku.

V jednáních s městem nyní Jaroslava Beránka zastupuje firma Projekty CZ, s. r. o., jejímž jednatelem je Ing. Arch. Zdeněk Šťastný. Architekt Šťastný byl až do roku 2010 ústeckým zastupitelem za SZSP (tzv. "béčko ODS") ve funkci určeného zastupitele pro územní plán!

V letech 2005 - 2007 s podporou evropských dotací (také naše peníze) za 34 milionů korun Habrovický rybník, který i nadále zůstává v majetku města, neboť péče o něj není výdělečná, revitalizován. Cílem této revitalizace bylo "obnovení retenční funkce rybníka při zachování vodní plochy jako centra rozmnožování chráněných obojživelníků a také zachování estetické a klimatické funkce vodní plochy v poškození přírodě severních Čech." Tehdejší náměstek primátora, pozdější primátor a dnešní poslanec za ODS Jan Kubata v Městských novinách (č. 36 (2006), str. 3) zdůrazňoval: „Cílem této investiční akce je zvýšení rekreačního potenciálu celé oblasti." Z počátku nejasné záměry Jaroslava Beránka (v současnosti oficiálně jediný majitel nemovitosti) vyšly najevo s novým územním plánem, podle kterého byl celý areál změněn na plochu určenou k výstavbě rodinných domů, čímž opět došlo k zhruba dvacetinásobnému zhodnocení spekulantské investice soukromníka na úkor občanů, kteří tímto přišli o oblíbené místo letního odpočinku a konání kulturních akcí. A vše s posvěcením či lépe z vůle našich volených zástupců. Kolem rybníka byl ponechán pouze zhruba sedmnáctimetrový nezastavitelný pás, který ze zákona nelze zastavět. Koncem října 2011, tj. ještě před schválením NOVÉHO ÚZEMNÍHO PLÁNU (15. prosince 2011), Beránek inicioval zahájení územního řízení (zde je příslušné oznámení) vedoucí k urychlené a definitivní přeměně habrovického přírodního koupaliště na satelitní městečko.

Smlouvu se Spobytem o prodeji areálu Habrovického koupaliště za 1 010 000 Kč (zde je příslušná smlouva ke stažení) podepsal dne 5. ledna 2005 za město tehdejší primátor, bývalý ministr zemědělství (kam si přivádí jako ekonomického náměstka Petra Kušnierze) a dnešní velvyslanec v USA Petr Gandalovič. Ve smlouvě není ukotvena povinnost nabyvatele nemovitosti provozovat nadále koupaliště. Naopak, město vychází spekulantům vstříc při vypracovávání nového územního plánu o pár let později a jejich "investici" přeměnou koupaliště na stavební parcely zhodnocuje zhruba dvacetkrát!

UDES a. s.

  • Patrik Oulický: Vlastnický propletenec firmy prorůstá ústeckou ODS až do Moravan. Firma má důležité postavení ve vykupování lukrativních nemovitostí města Ústí n. L. Patrikem Oulickým.
  • František Nesvadba: Firmu v roce 2007 zakládal tehdejší městský zastupitel za ODS a současný předseda dozorčí rady Oulického stavební firmy Energetické a dopravní stavby a. s. František Nesvadba.
  • Růžena Šťastná: Předsedou dozorčí rady pak byla matka zastupitele za SZSP (tzv. "béčko ODS") Zdeňka Šťastného Růžena. Ing. Arch. Zdeněk Šťastný byl až do roku 2010 určeným zastupitelem pro nový územní plán, který UDESu zhodnotil jednomilionovou investici do Habrovického koupaliště přibližně dvacetkrát.
  • Aleš Dostál: Současným předsedou dozorčí rady je advokát Aleš Dostál (syn vlivného místostarosty za ODS a bývalého ředitele KULTURNÍHO STŘEDISKA města Ústí n. L. Ivana Dostála), jehož advokátní kancelář, poskytující právní služby Patriku Oulickému, sídlí v Oulického multifunkční budově (tzv. "žlutý hnus" - Masarykova 3488/1) vedle divadla. Advokátní kancelář Aleše Dostála dříve sídlila v budově patřící AZ Consult (Klíšská 1334/12) z firemní rodiny ústeckého zastupitele, stavitele a šéfa TOP 09 - jinak politika z "líhně" ústecké ODS - Jakuba Zavorala.
  • Věra Kalašová: V období, kdy UDES od města získal proluku mezi magistrátem a palácem Zdar, až do roku 2011 byla členkou představenstva Věra Kalašová (majitelka firmy JVK Transport, jíž Dopravní podnik města Ústí nad Labem předal lukrativní odtahy - blíže na naší stránce ODTAHOVÁ SLUŽBA), která je asistentkou Patrika Oulického a personalistkou v Oulického firmě Severočeská stavební a. s..
  • Vítězslav Chalupecký: V téže Oulického firmě Severočeská stavební a. s. je předsedou představenstva vlivný člen ústecké ODS a bývalý zastupitel Vítězslav Chalupecký (skorotický soused spekulanta s pozemky (zvláště v NOVÝCH SKOROTICÍCH), krajského radního a bývalého zastupitele za ODS Petra Ryšavého a náměstka primátora za ODS Jana Řeřichy) a členem dozorčí rady další člen ústecké ODS, bývalý zastupitel a zakladatel UDESu František Nesvadba, který je v současnosti předsedou dozorčí rady firmy Energetické a dopravní stavby a. s. (EDS).
  • Pavlína Vlková: Jak vyplývá ze Zápisu z valné hromady EDS z 12. července 2010, je jedním ze tří majitelů akcií na doručitele (spolu s Patrikem Oulickým a chomutovským kmotrem Alexandrem Novákem) Daniel Ježek, synovec další členky představenstva UDESu Pavlíny Vlkové. Daniel Ježek ve trojici s výše zmíněnými spolumajiteli EDS a. s. (Oulický, Novák) spekuluje s pozemky na Lounsku, na nichž státní společnost ČEPS plánuje postavit sloupy nového elektrického vedení (blíže viz článek Kmotři koupili pozemky, které potřebuje ČEPS placeného deníku Insider). Trojice Oulický - Novák - Ježek vedla vyjednávací tým ODS po krajských volbách v roce 2008.

Spekulativní nákupy firmy UDES se netýkají pouze areálu habrovického koupaliště. UDES získala od města rozsáhlou parcelu mezi Zdarem a budovou magistrátu, na níž se již cosi staví, aniž by město vědělo co. Za zmínku stojí i zvláštní vstřícnost magistrátu pod vedením Jana Kubaty (ODS) vůči firmě, která stála občany města několik desítek milionů korun - např. město v roce 2008 zaplatilo za archeologický výzkum 35 milionů korun (blíže viz článek MF Dnes z 28. ledna 2012).

V prosinci roku 2010 se jako jediný vlastník akcií na doručitele prokázal Jaromír Říha (zřejmě tzv. bílý kůň) - dokument zde.

Ing. Jaroslav Beránek

Od prosince 2007 do dubna 2010 byl Jaroslav Beránek předsedou představenstva UDES, a.s., nyní je jediným oficiálním vlastníkem areálu habrovického koupaliště. V současnosti Beránek žije na Floridě a vlastní tam firmy Bermont-Am, LLC a Mart--Inn, LLC, jejíž spoluvlastníkem je Martin Fiala.

Staveniste domu na Floride_dec-2007.jpg

Zde je fotografie Beránkova rozestavěného domu na Floridě (306 River Enclave Ct, Bradenton, FL 34212, USA) z prosince roku 2007. Beránek svojí investicí během dvou let nemovitost zhodnotil o 200 000 dolarů (hodnota Beránkova domu na Floridě: 2006 - $20,000; 2007 - $35,000; 2008 - $34,750; 2009 - $240,582; 2010 - $214,729; 2011 - $226,933) - data k rokům 2006-2011 lze na tomto odkaze vyvolat zadáním příslušného roku vpravo nahoře.

Rekapitulujeme: prodáno za primátora Gandaloviče (ODS), zhodnocení (změna územního plánu) započato za primátora Kubaty (ODS) a dokončeno za primátora Mandíka (ČSSD).

Poznámka na konec: Bývalý primátor Kubata si nyní hodlá postavit v bezprostřední blízkosti bývalého Habrovického rybníka a koupaliště - na velmi lukrativní adrese - dům.

 

Mediální ohlasy:

10.9.2012 MF Dnes: U rybníka bývalo koupaliště, teď u něj ústecký exprimátor postaví dům

13.2.2012 MF Dnes: Zkáza oblíbeného ústeckého koupaliště je dokonaná, obklopí ho domy

28.1.2012 MF Dnes: Místo domu stojí v centru Ústí staveniště. Město neví, co s ním bude (týká se firmy UDES)

12.1.2012 Ústecký deník: Z koupaliště se stal zlatý důl!

2.5.2011 Ústecký deník: Koupaliště Habrovice: Tady už si nezaplavete

23.3.2010 Ústecký deník: Lidé se bojí o přírodní koupaliště

12.4.2009 ČT24: Koupaliště u Ústí bude zřejmě zrušeno kvůli pozemkům

20.6.2008 Ústecký deník: Pozemky jsou prodány, koupaliště končí

Diskuze:

Nebudu skrývat své jméno nejsem zbabělec
Na každé prase se vaří voda tak i na současné činitele na magistrátu Usti nad Labem
Samuel Jelínek   |  13.11.2018  |  8:02:45  |  Odpovědět
Habrák
Všichni co v tom jedou, se dopustili trestného činu podvodu a zneužití pravomoci veřejného činitele.
Kdo prodával, kupoval a podepsal se najít dá.
Kulich  |  25.6.2015  |  20:10:24  |  Odpovědět
Habrák
Nedaleko Habráku bydlím a vyrůstal jsem zde. První barák, který u koupaliště vyroste, tak vlastnoručně podpálím. A je mi jedno jestli to bude barák Kubaty, nebo jiného zmrda...
Marcus  |  2.1.2014  |  12:50:40  |  Odpovědět
RE: Habrák
Nak ste zaspal 😂
Habrak  |  23.4.2020  |  15:40:13  |  OdpovědětVáš příspěvek do diskuze

Autor: E-mail:
Titulek:
Příspěvek:
Opište kód:
  opište kontrolní kód


Nahoru


© 2011 Stop tunelům | tel: +420 732 921 250 | info@stoptunelum.cz